Wiosna z lekką nieśmiałością pojawia się i znika, a niebawem lato będzie nam grzać. W oczekiwaniu na słoneczne dni i upały – anime, które swoiście nas przygotuje na ten okres oraz przypomni, że woda cennym surowcem jest i warto się nawadniać, by mieć siłę na podróże.

Kiedy słyszy się „Akira Toriyama”, to pierwsze, co przychodzi na myśl, to „Dragon Ball” i setki odcinków na przestrzeni kilku serii telewizyjnych, masa kinówek, OVA, manga i oczywiście niezliczone gadżety oraz masa śmiecia, które zdobyło licencję, aby mieć Smocze Kule na opakowaniu. Jednak Toriyama to nie tylko Goku i reszta ferajny, ale też całkiem płodny człowiek, który stworzył kilka innych serii jak choćby „Doctor Slump” oraz projekty postaci do Dragon Quest oraz znakomitego, genialnego wręcz Chrono Trigger. Jednak nie da się ukryć, że reszta jego twórczości jest przyćmiona przez Smocze Kule. Stworzył jeszcze kilka mniejszych, mniej rozpoznawalnych produkcji, jedną z nich jest „Sand Land”. Pomysł zrodził się z chęci narysowania fajnego czołgu, natomiast sama historyjka była dodatkiem. W efekcie to krótka opowieść, która została zamknięta w jednym tomie i czekała przeszło ćwierć wieku na adaptację anime. W zeszłym roku pojawił się film będący ekranizacją całego tomu, natomiast teraz na jego podstawie powstała seria telewizyjna (choć określana jest jako ONA), będąca spokojniejszym oraz pełniejszym pokazaniem wydarzeń z mangi oraz z kilkoma dodatkami do znanej fabuły.

Ta jest stosunkowo prosta – w przyszłości Ziemia jest skąpana w słońcu, woda jest towarem deficytowym, rzeki oraz morza wyparowały. Wodę można dostać tylko w specjalnych butelkach od tutejszego władcy, który liczy sobie krocie za tę przyjemność. Gdyby było mało problemów, to w tej krainie są jeszcze demony, które nie ułatwiają egzystencji. W tym wszystkim jest szeryf o tajemniczej przeszłości, który poszukuje legendarnej, ukrytej oazy ze świeżą wodą. Pomaga mu w tym syn przywódcy demonów – Beelzebub oraz inny demon Thief. Trio w swych poszukiwaniach oazy odkryje intrygę będącą powodem braku wody oraz pozna tajemnice, jakie skrywają mieszkańcy pustyni.

Cały artykuł dostępny w PSX Extreme 320.

Instagram